Naša udruga osnovana je 30. travnja 2015. godine (izvadak iz registra udruga RH) na inicijativu entuzijasta i ljubitelja Like koji žele aktivnim djelovanjem udahnuti život u napuštena lička sela. Ideja o osnivanju udruge potekla je od vikendaša u malom selu Kruškovac nedaleko Gospića. U njemu je trenutno trajno nastanjeno svega 16 stanovnika i to starije populacije. Kao i u velikom broju ličkih sela, polja su neobrađena, stari livadni putovi zarasli i neprohodni, a objekti uglavnom urušeni.

Sam Kruškovac, njegov položaj, ljepota, očuvanost i bioraznolikost prava su inspiracija za osobni doživljaj koncepta života u skladu s prirodom te je zato izuzetno atraktivan kao lokalitet propagiranja ekoloških postulata i života u skladu s prirodom. To su prepoznali i članovi Udruge koji žele putem svoje aktivnosti i projekata promovirati povezivanje ljudi i prirode kroz više dimenzija. Osnivači i članovi Udruge imaju potrebno znanje, podršku grupe entuzijasta i jaku volju da pokrenu cijeli niz projekata čija je svrha revitalizacija sela, povratak autentičnom kontaktu s prirodom, uvažavanje i prihvaćanje njezinih zakonitosti, odnosno skladan i podržavajući odnos čovjeka i prirode.

Stoga svi vi koji osjećate jednaki entuzijazam na ove teme, dobrodošli ste kao aktivna podrška našim idejama!!!